6 razlogov zakaj se odločiti za nas
- hiter odzivni čas
- 14 let praktičnih izkušenj, več kot 1000 uspešno rešenih industrijskih projektov
- močna ekipa izkušenih strokovnjakov
- vrhunska oprema vodilnih proizvajalcev
- večletne izkušnje na multidisciplinarnih projektih (kulturna dediščina, medicina, protetika, umetnost...)
- mreža partnerjev za izvedbo celovitih rešitev - prototipiranje, rezkanje idr. postopki izdelave
Primer skeniranja 10mm izdelka (skenirano na ATOS SO-
merilni volumen 35*28*14mm; natančnost 0,005mm)
3D-skenerji ATOS v največji meri izpolnjujejo naše zahteve
- velika natančnost meritev (deklarirana na SO je 0,002mm),
- hiter postopek zajema podatkov,
- mobilnost celotnega sistema (meritve možne tudi pri naročniku in na terenu),
- možnost hitre uporabe skeniranih podatkov za multiplikacije (prototipne tehnologije),
- neomejenost z velikostjo skeniranega izdelka
Storitve po meri uporabnika!
digiCEN (center za 3D skeniranje in CAD obdelavo površin) je bil ustanovljen leta 2003 kot odgovor na naraščajočo potrebo po storitvah vrhunskega 3D-skeniranja in vzvratnega inženirstva znotraj Slovenije. V Slovenijo smo takrat pripeljali tehnologijo 3D-skeniranja na strukturirano svetlobo, kar je bil pomemben preobrat.
digiCEN ponuja celovito rešitev na področju 3D skeniranja ter svojim naročnikom omogoča skeniranje kateregakoli izdelka, kakor tudi obdelavo skeniranih modelov do stopnje, ki jo bo zahteval naročnik. Našo opremo za 3D-skeniranje nenehno obnavljamo - v začetku aprila 2003 smo pridobili optični skener nemškega podjetja GOM, poimenovan ATOS II + SO, ki smo ga v letu 2006 nadgradili na novejši ATOS II 400 (z možnostjo nadgradnje na ATOS SO), ki smo ga v začetku letu 2010 posodobili. Leta 2013 pa smo strojni park posodobili z najnovejšim kompaktnim optičnim skenerjem na modro svetlobo ATOS CS 5M, ki se ga lahko nadgradi na ATOS SO CS 5M.
Produkt digiCEN poleg hitrejšega razvoja izdelkov omogoča tudi krajšanje časov izdelave prototipnega izdelka in orodja, arhiviranje geometrijskih podatkov o danem orodju ali izdelku ter krajšanje časov obnove obstoječih orodij.
Za CAD obdelavo podatkov smo v začetku testirali več SW paketov in se na koncu odločili za TEBIS-ov modul RSC, ki ga je leta 2010 zamenjal GeoMagic Studio 12. V digiCEN-u sta na razpolago neprestano vsaj dva strokovnjaka, ki lahko izvedeta vrhunsko storitev na področju skeniranja in vzvratnega inženirstva, ob konicah pa se jima lahko priključijo še vsaj trije.